Përshkrimi i Pronës

Shitet parcela 108 ari fshatin Bregu i zi në Lipjan ( Carra Beg )

Kodi: PRO150

Renditja:

Parcela 108 ari, me 2 shtëpi njëra 380m2 dhe shtëpia tjetër 80 m2
🏡 Shtëpia 1: 380m2 ka këtë renditje 5 dhoma gjumi, sallon me kuzhinë ndamas dhe 2 banjo.
🏡 Shtëpia 2: 80 m2 ka këtë renditje sallon, 1 dhomë gjumi, banjo dhe koridor
🏕 Ferma ka sip. 400 m2 me një dhomë qumështi në podrum me 16 m2, parcela poashtu ka edhe 4 bunarë me ujë të mjaftueshëm, 1700 trupa pemë ( 1100 trupa 🍏, 300 trupa 🍊, 90 trupa 🍐 dhe 210 🍒.
Parcela është e përshtatshme për ti ushtruar 6 biznese dhe ka infrastruktuarë të kompletuar, ujë, kanalizim, rrymë dhe asfallt. Poashtu ka leje të punës edhe për 5,000 zogj në hapësirë të lirshme. 🐤
📍 Nodhet mes Lipjanit dhe Shtimes, 9 km nga Shtimja 7 km nga Lipjani dhe 24km nga Prishtina.
Parcela ka dokumentacion të rregullt dhe nuk është në hipotekë.

⏹ Çmimi:400,000€ diskutohet

📞 +383 44 117 118 Viber, WhatsApp


#demirirealestate #demiripatundshmeri #demirirenovime #shitet #ferme#toke #Breguizi #Lipjan #FusheKosove #Prishtine

Detajet e Pronës

Referenca: PRO150
Lloji: Land
Statusi To demolish or rebuild
Dhomat e gjumit 5
Tualetet 2
Dhomen e ndenjes 1
Website Views 727